Сейнт Джонс завършва сезона на Виланова за ключовата Голяма победа на Изток
New York Post | 2024-01-25 | 06:22:49

Рик Питино почувства, че отборът му е направил „качествен скок“ с това как завърши тясната си загуба от Маркет в събота.

Този импулс се пренесе четири дни по-късно.

В това, което изглеждаше като мач, който трябва да спечели между два отчаяни отбора, Сейнт Джонс беше по-гладният, по-интензивен и по-физически отбор.

Беше по-добре рано и много по-добре късно, като стигнахме до едностранна победа със 70-50 над Виланова в Гардън в сряда вечерта, за да направим три мача пропуск.

С победата Johnnies (13-7) завърши първия си сезонен удар срещу Wildcats от 1992-93.

По-важното е, че те навлизат в седмицата си без игра, чувствайки се добре, връщайки се над 0,500 в играта в лигата (5-4).

Виланова (11-8, 4-4), от друга страна, вече загуби четири от пет – като единствената победа дойде срещу боксовата круша на всички, ДеПол.

Имаше много за харесване в това изпълнение. Дали Джоел Сориано (21 точки, девет борби) намери своята игра, Глен Тейлър младши (девет точки) имаше пробив, или защитата изключи Виланова от периметъра за втори път.

Дивите котки изстреляха 4 от 25 от 3 точки, след като направиха 6 за 28 в първата среща.

Средата на второто полувреме мачът беше готов. Преднината на Сейнт Джон намаля до пет.

Но след това Данис Дженкинс вкара тройка, Сориано вкара пет поредни точки, а Джордан Дингъл завърши пробив. При последното 10:02, Johnnies надиграха Wildcats с 28-13.

Те доминираха на чашата (42-23), превъзхождаха Виланова в боята с шест, с 12 от резервната скамейка и с 13 във втори шанс точки.

Те направиха малките неща, които им липсваха при последните загуби с една точка от Крейтън и Маркет.

Ерик Диксън поведе Виланова с 16 точки, а Ти Джей Бамба добави 12. Джъстин Мур, старшата звезда, беше ограничен до четири точки и опита четири гола от игра.

Св. Джон контролираше първите 20 минути, водейки с цели 15 и с предимство от 10 точки на почивката.

Защитаваше се така, сякаш цялата му коса пламна, форсирайки седем топки и задържайки Виланова до 2 от 13 стрелби от 3 точки.

Диксън, водещият реализатор на Дивите котки, вкара само пет точки и отправи само три удара.

Джони бяха с плюс осем на чашата и имаха девет асистенции при 14 отбелязани гола от игра.

Няма нито един обиден открояващ се. Седем различни играчи отбелязаха.

Ако имаше звезда, това беше пейката, която донесе 13 точки през първото полувреме.

Единица постигна серия 15-4, като Тейлър потопи чифт тройки в серия.

Виланова беше по-агресивният отбор, който излизаше от почивката, отчитайки фаулове на Сейнт Джонс. Той методично намали преднината до пет след кош на Хаким Харт с 12:46 до края, принуждавайки Питино да използва таймаут. Джони започнаха второто полувреме ледено студено, атаката беше накъсана и без особен ритъм.

Нахим Алейн (изкълчен десен глезен) пропусна мача.

Той тренираше преди това, но не можа да играе. … Играчите на Никс и възпитаниците на Виланова Джалън Брънсън, Джош Харт и Райън Арсидаконо присъстваха. Такъв беше и крилото на Нетс Микал Бриджис.